fbpx

O nás

logo pulitzer

Župné nám. 7
811 03 Bratislava


logo jelen

Námestie SNP 2
811 06 Bratislava
pulitzeruzlatehojelena.sk

Dovoľte, aby sme sa Vám predstavili.

Sme Vašimi hostiteľmi a voláme sa Eduard a Andrej. Obaja sme sa narodili v roku 1978 a vyrastali sme spolu v Práznovciach a Topoľčanoch. Keď sme mali 10 rokov, stretli sme sa pri futbale, hrali sme za žiakov i dorastencov. Spoločne sme chodili aj na strednú školu, vďaka nej sme kuchármi a čašníkmi. Spoločne sme odišli aj do Bratislavy, len do rôznych podnikov. Ale od roku 2008 podnikáme spolu. Začali sme v Dome novinárov na 1.poschodí s 50 miestami pre zákazníkov, postupne sme otvorili terasu pre 120 ľudí, reštauráciu sme v roku 2011 presťahovali na prízemie a jej kapacitu zdvojnásobili. Okrem toho sme o niekoľko sto metrov ďalej otvorili reštauráciu Pulitzer u Zlatého jeleňa na Námestí SNP.

Želáme Vám, aby ste u nás boli spokojní a aby ste sa k nám radi vrátili.

 

Kde je Pulitzer

budova pulitzer

Budovu projektoval významný slovenský architekt Emil Belluš, ktorý bol zároveň aj predsedom Spolku slovenských architektov. Pôvodne aj mala byť sídlom spolku ale nakoniec ju v roku 1947 dostal Slovenský zväz novinárov.

Okrem klubu novinárov, teda reštaurácie a kaviarne, bol v budove napríklad Novinársky študijný ústav s knižnicou a čitárňou, kancelárie zväzu, redakcie Večerníka a Výberu. Od rána do večera sa v priestoroch klubu stretávalo množstvo novinárov. Čiernou škvrnou zostane, že po obsadení Československa vojskami Varšavskej zmluvy boli novinári, ktorí to verejne neodsúdili vyhodení z redakcií a vylúčení zo zväzu. Do klubu sa nedostali...
Od roku 1989 je budova sídlom Slovenského syndikátu novinárov, ktorý je nástupníckou organizáciou po zväze. Klub novinárov Pulitzer sa v roku 2011 presťahoval na prízemie a je z neho reštaurácia Pulitzer. Novinári sa presunuli na facebook.

O NAŠICH PRIESTOROCH...

Reštaurácia Pulitzer sa dnes nachádza v útulnom prostredí s výhľadom na Župné námestie, Bratislavský hrad alebo Michalskú vežu. Priestory poskytujeme i na usporiadanie rodinných, firemných či iných podujatí. V lete je k dispozícii záhrada s výčapom a grilom.

PRÍDEŠ DO PULITZERA A UŽ NEPÔJDEŠ INAM!

Ponúkame:

  • catering,
  • zabezpečenie take away food
  • firemné večierky ,
  • promócie,
  • organizovanie akcií,
  • párty a oveľa viac !

Pôvodne v tomto priestore sídlila predajňa nábytku slovenskej speváckej legendy Zory Kolínskej. Bolo potrebné ho nielen zrekonštruovať a vybudovať úplne novú kuchyňu, ale aj vdýchnuť atmosféru a zapracovať originálny prvok, ktorý by bol výpovedný a zapamätateľný pre našich hostí. Tým sa stal motív skladaných novinových hárkov na barovom pulte a zadnej pohľadovej stene. Plné vrecia starých novín a dlhé hodiny ručného skladania..