Dovoľte, aby sme sa Vám predstavili.

Sme Vašimi hostiteľmi a voláme sa Eduard a Andrej. Obaja sme sa narodili v roku 1978 a vyrastali sme spolu v Práznovciach a Topoľčanoch. Keď sme mali 10 rokov, stretli sme sa pri futbale, hrali sme za žiakov i dorastencov. Spoločne sme chodili aj na strednú školu, vďaka nej sme kuchármi a čašníkmi. Spoločne sme odišli aj do Bratislavy, len do rôznych podnikov. Ale od roku 2008 podnikáme spolu. Začali sme v Dome novinárov na 1.poschodí s 50 miestami pre zákazníkov, postupne sme otvorili terasu pre 120 ľudí, reštauráciu sme v roku 2011 presťahovali na prízemie a jej kapacitu zdvojnásobili. Okrem toho sme o niekoľko sto metrov ďalej otvorili reštauráciu Pulitzer u Zlatého jeleňa na Námestí SNP.

Želáme Vám, aby ste u nás boli spokojní a aby ste sa k nám radi vrátili.

Kde je Pulitzer

Budovu projektoval významný slovenský architekt Emil Belluš, ktorý bol zároveň aj predsedom Spolku slovenských architektov. Pôvodne aj mala byť sídlom spolku ale nakoniec ju v roku 1947 dostal Slovenský zväz novinárov.

Okrem klubu novinárov, teda reštaurácie a kaviarne, bol v budove napríklad Novinársky študijný ústav s knižnicou a čitárňou, kancelárie zväzu, redakcie Večerníka a Výberu. Od rána do večera sa v priestoroch klubu stretávalo množstvo novinárov. Čiernou škvrnou zostane, že po obsadení Československa vojskami Varšavskej zmluvy boli novinári, ktorí to verejne neodsúdili vyhodení z redakcií a vylúčení zo zväzu. Do klubu sa nedostali...
Od roku 1989 je budova sídlom Slovenského syndikátu novinárov, ktorý je nástupníckou organizáciou po zväze. Klub novinárov Pulitzer sa v roku 2011 presťahoval na prízemie a je z neho reštaurácia Pulitzer. Novinári sa presunuli na facebook.

Ponúkame:

catering,
  • zabezpečenie take away food
  • firemné večierky ,
  • promócie,
  • organizovanie akcií,
  • párty a oveľa viac !

 

O NAŠICH PRIESTOROCH...

Pôvodne v tomto priestore sídlila predajňa nábytku slovenskej speváckej legendy Zory Kolínskej. Bolo potrebné ho nielen zrekonštruovať a vybudovať úplne novú kuchyňu, ale aj vdýchnuť atmosféru a zapracovať originálny prvok, ktorý by bol výpovedný a zapamätateľný pre našich hostí. Tým sa stal motív skladaných novinových hárkov na barovom pulte a zadnej pohľadovej stene. Plné vrecia starých novín a dlhé hodiny ručného skladania..

Reštaurácia Pulitzer sa dnes nachádza v útulnom prostredí s výhľadom na Župné námestie, Bratislavský hrad alebo Michalskú vežu. Priestory poskytujeme i na usporiadanie rodinných, firemných či iných podujatí. V lete je k dispozícii záhrada s výčapom a grilom.

PRÍDEŠ DO PULITZERA A UŽ NEPÔJDEŠ INAM!

Náš tím

Zuzkačašníčka
Katkačašníčka
Veronikabarmanka
Patrikčašník
Tiboršéfkuchár
Jankošéfkuchár

Naši
Partneri

BID vest
Pilsner Urquell
LUNYS
Cafe Trieste

Župné nám. 7

SK 811 03 Bratislava

Email: restaurant@pulitzer.sk

Telefón: +421 948 116 316

Otváracie hodiny

Pondelok: 10:00 - 22:00
Utorok: 10:00 - 22:00
Streda: 10:00 - 22:00
Štvrtok: 10:00 - 22:00
Piatok: 10:00 - 22:00
Sobota: 11:00 - 22:00
Nedeľa: 11:00 - 22:00

 

Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies. Viac informácii